افزایش ساعات بازدید موزه‌‌های آستان قدس رضوی در ایام نوروز 1398
عیدانۀ موزه‌ای به زوار رضوی
گردش در موزه، پس از زیارت امام هشتم علیه‌السلام
 

قدیمی‌ترین تصاویر حرم مطهر رضوی در قاب نمایش

1397/12/8 چهارشنبه
  مجموعه‌ای ارزشمند از قدیمی‌ترین تصاویر حرم مطهر رضوی و بافت قدیمی اطراف حرم، در قالب نمایشگاهی دائمی در محل موزۀ مرکزی آستان قدس رضوی مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان ‌قدس‌ رضوی، مجموعه‌ای ارزشمند از عکس‎های قدیمی و تاریخی حرم مطهر رضوی، بافت قدیمی اطراف حرم و موزه آستان قدس رضوی، در قالب نمایشگاهی دائمی در محل موزۀ مرکزی آستان قدس رضوی مورد اسقبال زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) قرار گرفته است.
در بخشی از این نمایشگاه، تصاویری از صحن‌های قدیم و جدید حرم مطهر رضوی در دوره‌های مختلف، حضور زائران ایرانی و خارجی و شخصیت‌ها در حرم مطهر، بنای مصلای مشهد در دورۀ قاجار، تصویر حرم مطهر پس از به توپ بستن گنبد توسط روس‌ها، ساختمان قدیم کتابخانه و موزۀ آستان قدس، نمای قدیم و جدید مسجد 72 تن، تصاویر مراحل نوسازی بافت اطراف حرم مطهر، تصاویری از مسجد گوهرشاد، معماری اماکن متبرکۀ اطراف حرم از جمله مقبرۀ شیخ بهاءالدین محمد (شیخ بهایی)، مرمت و نوسازی گنبد پیر پالاندوز، تصاویری از حرم مطهر و مسجد گوهرشاد پس از زلزلۀ سال 1315 شمسی، تصاویری از قبرستان قتلگاه در شمال حرم رضوی در دورۀ قاجار، تصاویری از صحن حرم مطهر در ایام شهادت و ولادت ائمۀ اطهار علیهم‌السلام و... در معرض نمایش مراجعان قرار داده شده است.
علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه‌روزه از ساعت 8 صبح تا 45/ 17 بعدازظهر، به محل موزه تاریخ حرم رضوی، واقع در طبقۀ همکف موزۀ مرکزی آستان قدس رضوی در صحن کوثر مراجعه نمایند.
-

قدیمی‌ترین تصاویر حرم مطهر رضوی در قاب نمایش


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 10
گالری تصاویر