موزه های آستان قدس رضوی در گذر زمان
«کرسی کتابت قرآن کریم» در موزه قرآن و نفایس دایر شد
نمایشگاه عکس گفت‌وگوی ادیان در موزه مرکزی افتتاح شد
 

بازدید شرکت‌کنندگان همایش امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان از موزه آستان قدس رضوی

1397/11/11 پنجشنبه
  شرکت‌کنندگان در نخستین همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان از موزه آستان قدس رضوی بازدید کردند.
شرکت‌کنندگان در نخستین همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان با حضور در موزه مرکزی آستان قدس رضوی از این موزه تاریخی و همچنین نمایشگاه عکس ادیان بازدید کردند. 
«اگنافیوس استابلاوی» اسقف یونانی در حاشیه این بازدید گفت: آثار موجود در موزه آستان قدس رضوی شدیدا من را تحت تاثیر قرار داد و خوشحالم که توانستم از این موزه تاریخی بازدید کنم. 
وی با اشاره به برگزاری همایش امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان، اظهار داشت: برگزاری این همایش باعث نزدیک شدن پیروان ادیان و مذاهب مختلف جهان شده است و ما باید دستاوردهای این همایش بزرگ را حفظ کنیم. 
این اسقف یونانی با اشاره به فضای معنوی حرم مطهر رضوی اظهار داشت: در این فضا همه در محیطی سرشار از آرامش به عبادت و راز و نیاز با خدا می‌پردازند و دیدن این صحنه‌ها باعث آرامش روح انسان می‌شود. 
«والنتینی ایلی رومانی» کشیش ارتودکس از کشور رومانی نیز با اشاره به معنویت و روحانیت موجود در فضای حرم امام رضا(ع) گفت: حرم امام رضا(ع) مکانی مقدس و بسیار زیبا است و گردهمایی پیروان ادیان و مذاهب مختلف دنیا در اینجا دستاوردهای خوبی را به همراه خواهد داشت.  «یونس لاله‌زار» رهبر دینی کلیمیان ایران نیز در حاشیه بازدید از موزه مرکزی آستان قدس رضوی گفت: آثار موجود در موزه آستان قدس رضوی به تاریخ سرزمین ما ارتباط دارد و دیدن این آثار تاریخی برای من بسیار جالب بود. 
وی با اشاره به برگزاری همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان اظهار کرد: برگزاری این همایش یکی از ضرورت‌های عصر حاضر است. چرا که باعث نزدیکی افکار و عقاید و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز و برقراری صلح و آرامش بین پیروان ادیان مختلف دنیا می‌شود.
-

بازدید شرکت‌کنندگان همایش امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان از موزه آستان قدس رضوی


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 17
گالری تصاویر