از نسخ خطی شیخ بهایی و کهن‌ترین اسناد آستان قدس رونمایی می‌شود
بازدید بیش از یک میلیون نفر از موزه‌های آستان قدس در سال 97
موزه های آستان قدس رضوی در گذر زمان
 

بازدید شرکت‌کنندگان همایش امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان از موزه آستان قدس رضوی

1397/11/11 پنجشنبه
  شرکت‌کنندگان در نخستین همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان از موزه آستان قدس رضوی بازدید کردند.
شرکت‌کنندگان در نخستین همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان با حضور در موزه مرکزی آستان قدس رضوی از این موزه تاریخی و همچنین نمایشگاه عکس ادیان بازدید کردند. 
«اگنافیوس استابلاوی» اسقف یونانی در حاشیه این بازدید گفت: آثار موجود در موزه آستان قدس رضوی شدیدا من را تحت تاثیر قرار داد و خوشحالم که توانستم از این موزه تاریخی بازدید کنم. 
وی با اشاره به برگزاری همایش امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان، اظهار داشت: برگزاری این همایش باعث نزدیک شدن پیروان ادیان و مذاهب مختلف جهان شده است و ما باید دستاوردهای این همایش بزرگ را حفظ کنیم. 
این اسقف یونانی با اشاره به فضای معنوی حرم مطهر رضوی اظهار داشت: در این فضا همه در محیطی سرشار از آرامش به عبادت و راز و نیاز با خدا می‌پردازند و دیدن این صحنه‌ها باعث آرامش روح انسان می‌شود. 
«والنتینی ایلی رومانی» کشیش ارتودکس از کشور رومانی نیز با اشاره به معنویت و روحانیت موجود در فضای حرم امام رضا(ع) گفت: حرم امام رضا(ع) مکانی مقدس و بسیار زیبا است و گردهمایی پیروان ادیان و مذاهب مختلف دنیا در اینجا دستاوردهای خوبی را به همراه خواهد داشت.  «یونس لاله‌زار» رهبر دینی کلیمیان ایران نیز در حاشیه بازدید از موزه مرکزی آستان قدس رضوی گفت: آثار موجود در موزه آستان قدس رضوی به تاریخ سرزمین ما ارتباط دارد و دیدن این آثار تاریخی برای من بسیار جالب بود. 
وی با اشاره به برگزاری همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان اظهار کرد: برگزاری این همایش یکی از ضرورت‌های عصر حاضر است. چرا که باعث نزدیکی افکار و عقاید و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز و برقراری صلح و آرامش بین پیروان ادیان مختلف دنیا می‌شود.
-

بازدید شرکت‌کنندگان همایش امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان از موزه آستان قدس رضوی


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 30
گالری تصاویر