برگزاری پنجاه‌ویکمین سالروز بزرگداشت جهان‌پهلوان تختی در موزه آستان قدس رضوی
موزه فرش وحدتی از هنر اقوام
خورشید تمنای نور دارد از «ضریح آفتابت»
 

قرآن کتابت شده توسط نوسوادان به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد

1397/2/19 چهارشنبه
  قرآن کتابت شده توسط نوسوادان نهضت سوادآموزی طی مراسمی با حضور رییس نهضت سوادآموزی کشور به موزه قرآن آستان قدس رضوی اهدا شد.
در این مراسم که با حضور دکتر بذرافشان؛ رییس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی و جمعی از مدیران این سازمان در محل موزه قرآن برگزار شد، علی باقرزاده از همکاری رییس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در پذیرش این نسخه کتابت شده به عنوان اثر اهدایی تقدیر و تشکر کرد.
معاون وزیر آموزش و پرورش، در این جلسه گفت: 3 هزار نفر از نوسوادان 31 استان به شکرانه سوادآموزی خود اقدام به کتابت 5 نسخه قرآن کرده‌اند که هر صفحه این نسخه‌ها به دست یکی از نوسوادان به تحریر در آمده است.
وی به اهدای نسخه‌های کتابت شده اشاره کرد و گفت: این نسخ ارزشمند که هر صفحه آن به دست کاتب آن امضاء شده است، به حرم حضرت امیرمومنان علی(ع)، حرم امام حسین(ع)، حرم مطهر رضوی، امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب تقدیم شده است.
باقرزاده همچنین با اشاره به قرآن‌های نفیسی که در موزه قرآن آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود گفت: کتابت ‌ هر یک از این قرآن‌های نفیس حاصل ارتباط عمیق میان کاتب آن و خداوند است که زمینه‌ساز خلق آن اثر شده و پس از سالیان طولانی همچنان حفظ شده و اکنون در موزه قرآن حرم مطهر رضوی در جوار مرقد مطهر امام رضا(ع) از آن نگهداری می‌شود.
وی با اشاره به اهمیت کتابت قرآن از زمان ظهور اسلام تا کنون، ماندگاری این گنجینه الهی را حاصل قلم کاتبان وحی عنوان کرد که تا زمان حال، دور از تحریف در دسترس مسلمانان قرار دارد..
جهت مشاهده گزارش تصویری کلیک کنید.
-

قرآن کتابت شده توسط نوسوادان به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 238
گالری تصاویر