برگزاری پنجاه‌ویکمین سالروز بزرگداشت جهان‌پهلوان تختی در موزه آستان قدس رضوی
موزه فرش وحدتی از هنر اقوام
خورشید تمنای نور دارد از «ضریح آفتابت»
 

برنامه‌های معاونت امور موزه‌های آستان قدس رضوی در دهه مبارک فجر اعلام شد

1396/11/12 پنجشنبه
 

معاون امور موزه‌های سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی- هنری به مناسبت ایام دهه مبارک فجر در موزه‌های این آستان مقدس خبر داد.
علی سوزنچی در این باره گفت: با مشارکت فعال مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، کتابت سوره مبارکه فجر، از ‎12 تا 14 بهمن 1396، در محل موزه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی در صحن کوثر حرم مطهر رضوی انجام می‌شود.
وی ادامه داد: این برنامه توسط «انجمن خوش‌نویسان مشهد» و «دارالکتابه قرآن کریم تهران»، با حضور ناشران قرآن کریم صورت می‌گیرد. همچنین «کارگاه تذهیب‎های قرآنی» هم‌زمان با کتابت قرآن کریم در نخستین موزه قرآن جهان، توسط استادان برجسته برگزار خواهد شد.  
سوزنچی اضافه کرد: آثار هنری خلق شده در این برنامه در جشنواره دو سالانه تذهیب‌های قرآنی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی گفت: همچنین با دعوت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی از هنرمندان «انجمن هنرهای تجسمی مشهد» و استادان نام‌آور رشته نقاشی، آثاری در این رشته هنری با موضوع انقلاب اسلامی، از 15 تا 17 بهمن 1396، در موزه آستان قدس رضوی خلق می‌شود.
معاون امور موزه‌های آستان قدس رضوی افزود: دومين نشست تخصصي گفت‌وگوي فرهنگي رضوی با موضوع «جستاري در معناي فرهنگ و هنر انقلاب اسلامي» با حضور اساتید برجسته، با مشارکت سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، سازمان کتابخانه‎ها، موزه‎ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی و مؤسسه آفرینش‌های هنری این آستان مقدس، در روز چهارشنبه، 18 بهمن 1396 برگزار می‌شود.
سوزنچی ابراز کرد: نمایشگاه عکس انقلاب اسلامی و رویدادهایی که در طول این انقلاب شکوهمند رخ داده است، نمایشگاه تمبر و سکه و اسکناس با موضوع دهه مبارک فجر، از 12 تا 22 بهمن 1396، در موزه مرکزی حرم مطهر رضوی برپا خواهد شد.
وی ادامه داد: تهیه فتوکلیپ از مجموعه آثار موزه‎ای با موضوع انقلاب اسلامی ایران و همچنین عکس‎ها و فیلم‎های انقلاب اسلامی موجود در آرشیو معاونت امور موزه‎ها و مدیریت امور اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی و پخش آن‌ها از صفحه نمایش‌گرهای مستقر در موزه‌های این آستان مقدس، از دیگر برنامه‌هایی است که در ایام دهه فجر انجام می‌شود.
معاون امور موزه‌های آستان قدس رضوی گفت: چند تابلوی نفیس موجود در خزانه این آستان ملکوتی با محوریت موضوعی انقلاب اسلامی انتخاب و در دهه فجر در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.
لازم به ذکر است، این برنامه‌های ارزنده با همکاری سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی و مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، به منظور گرامی‌داشت ایام دهه مبارک فجر و معرفی ظرفیت‌های هنری مجموعه آستان قدس رضوی اجرا می‌شود. 

-

برنامه‌های معاونت امور موزه‌های آستان قدس رضوی در دهه مبارک فجر اعلام شد


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 268
گالری تصاویر